Pay in advance and get your order afterwards
Payment via PayPal - easy, fast and secure.
Apple Pay is the payment method of the Apple company. This form of online bank transfer is only available on Apple devices (e.g. Mac, iPhone, iPad).
Debit and credit card payments are processed with the online payment service provider Mollie. Mollie supports all the world's leading credit card brands.
iDEAL is an online payment method that is only available in the Netherlands.
Pay directly from your bank account. Note: This payment method is not available in all countries. More in the footer under “Shipping & payment”.
Payment by invoice. Shopware provides automatic invoicing for all customers on orders after the first. This is to avoid defaults on payment.
Stand out. The SMS Flatscreen FM ST is a neat, clean floor stand that stands on stable feet.
SMS Flatscreen FM ST 1200 Monitorständer FS071004-P0
SMS Flatscreen FM ST 1200 Monitorständer FS071004-P0 steht als gediegenes und gefälliges Bodenstativ auf festem Fuß. Es kann bis zu zwei Bildschirmen gleichzeitig tragen und lässt sowohl Neigung als auch Drehung zu. SMS Flatscreen FM ST1200 kann auch mit praktischen Ablagen in verschiedenen Ausführungen und Finishn versehen werden. Ein elegantes Stativ für stabile Lösungen.
Technische Daten Flatscreen FM ST 1200 Monitorständer
- Finish: silber
- Höchstlast: 30 kg pro Bildschirm
- Monitorständer Länge: 1200mm
- Kabelkanal in der Säule. Kabel sind nicht zu sehen
- Drehbar: Bildschirm kann, je nach Größe, etwa +/-45 Grad gedreht
- Neigbar: Bildschirm kann, je nach Größe, +12/-3° geneigt
- Zubehör: Geneigte Ablagen, ideal für Information oder Verkauf, horizontale Ablagen, für DVD, Receiver usw. Weitere Halterungen zum Neigen und Drehen für jeden Extrabildschirm.
- Universalschiene für Monitore sind im Paket enthalten.
- VESA Halterung Standard: 75x75/100x100/200x100/200x200/400x200/400x400 mm
Optionales Zubehör SMS FS071004-P0
- SMS Flat Ablage für SMS Flatscreen FM (erhältlich in Grau, schwarz, buche, birke und Plexiglas)
- MonLines Prospekthalterung für DIN A4 für SMS FM Standfuß
- SMS Flatscreen M ST Kit Unislide, silber - für die Befestigung eines zweiten Bildschirms
Erfahren Sie hier mehr über den VESA-Standard für Monitorhalter!
| Product sheet: | |
|---|---|
| Technical drawing: | |
| Installation manual: | |
| Capacity: | 30 kg |
| Tilt: | +12°/-3° |
| Swivelling range: | 45° |
| Screen size: | 19 - 32" |
| VESA Standard: | 200x200, 400x200, 300x300, 400x400mm (www.vesa-standard.de) |
| Contains installation material: | + |
| Warranty: | 2 years |
| Manufacturer/Importer: | SMS Smart Media Solutions AB, Högbergsgatan 26b, 116 20 Stockholm, Sweden, info@smartmediasolutions.com |
| Inch size: | 19 inch, 20 inch, 21 inch, 22 inch, 23 inch, 24 inch, 25 inch, 26 inch, 27 inch, 28 inch, 29 inch, 30 inch, 31 inch, 32 inch |
| Mounting type: | Floor stand |
| color: | Silber |
| VESA (in mm): | VESA 200x200, VESA 300x200, VESA 300x300, VESA 400x200, VESA 400x300, VESA 400x400 |
If warning and safety instructions are to be observed for a product, these can be found in the respective installation instructions or in a separate PDF, depending on the manufacturer. Available documents for the product can be found in the available PDF files (see above).
Download area - catalogs, flyers, warranty conditions, ...
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars